Stolbram

Stolbram Warszawa

Bramy - ogrodzenia - automatyka


Jakie drzwi wybrać do garażu


Jakie drzwi wybrać do garażu
Jakie drzwi wybrać do garażu

Będziemy z niej używać kilka razy dziennie. Powinna więc przekonywać wygodny wjazd do garażu. Dobrze też, żeby pasowała do stylu budynku.


Garaż zwykle sytuuje się od frontu, żeby ułatwić wjazd. To rozwiązanie często stosowane, bo wygodne. Widok wrota bywa wtedy pierwszym, a nierzadko głównym widokiem budynku. Jaką bramę wybrać, żeby nie zbudynekinowała atrakcyjnego wejścia czy elewacji budynku?
Tradycyjna czy współczesna
Jeśli garaż bywa połączony z budynekem - dobudowany lub wbudowany w tego bryłę - wówczas wybór wrota staje się naprawdę ważny. Wpływa ona na wygląd budynku choćby toteż, iż zajmuje dużą powierzchnię. Trzeba ją dobrać do stylu budynku.

Nowoczesna brama każdorazowo będzie czymś obcym do budynku o znanym charakterze. Nic nie poradzimy na to, iż dawniej nie było garaży. Można się aczkolwiek odwołać doznanej formy wozowni, tamtej brama była duża i wysoka, często zwieńczona łukiem. Dziś możemy kupić bramę z okładziną drewnianą w różne wzory, np. jodełkę, przypominającą drewniane wrota. Brama może również wzorować wielkie reprezentacyjne drzwi. Dużo łatwiej i taniej bywa wybrać bramę, gdy budynek posiada nowoczesną prostą formę. Bez ozdób, obojętna i praktyczna nie powoduje kunsztownych zgrzytów. Brama złożona z poziomych segmentów może istnieć świabudynekie zastosowanym elementem elewacji, w tamtej budynekinują linie horyzontalne. Może również istnieć atrakcyjnie zestawiana z innymi otworami na elewacji i jako duża zamknięta gładź stać się potrzebnym elementem kompozycji.