Stolbram

Stolbram Warszawa

Bramy - ogrodzenia - automatyka


Wrota z wytłoczeniami w kształcie kasetonów


Wrota z wytłoczeniami w kształcie kasetonów
Wrota z wytłoczeniami w kształcie kasetonów

Coraz bardziej popularne są wrota z wytłoczeniami w kształcie kasetonów. Ten wzór pozwala uzyskać efekt, jaki zaspokaja jednocześnie kilka potrzeb. Po pierwsze, dzięki niemu duża gładź wrota nie bywa nudna i płaska.


Po drugie, forma kasetonu asocjuje się z tradycją. Po trzecie, jako nienowy metoda zdobienia drewnianych drzwi, stropów i mebli pomaga traktować bramę garażową jako element budynku. Zareagowali już na tę potrzebę producenci, oferując wrota garażowe do kompletu z drzwiami wejściowymi. Kasetonowy wzór typowy do stolarki bywa dziś pospolicie stosowany w metalowych bramach. Można wprawdzie kupić segmentową drewnianą bramę do garażu, choć bywa to substytut luksusowy. Dużo tańsze są stalowe wrota, jakie mogą posiadać nie wyłącznie kasetonowe wytłoczenia, choć jednocześnie drewnopodobną okleinę i fakturę. W budynkach o całkowicie prostej i pozbawionej detali architekturze brama kasetonowa bywa jedynym urozmaiceniem płaskich powierzchni ścian i prostych brył.
Dużą monotonną płaszczyznę wrota mogą ozdobić wytłoczenia nie wyłącznie w formie kasetonów. Najskuteczniej ożywiają bramę przeszklenia. Można je zamówić zarówno do bram uchylnych, jeśli i do wieloczęściowych. Okna w górnym segmencie wrota nie wyłącznie oświetlą wnętrze, choć także sprawią, iż będzie wyglądała lżej. Przeszklenia wykonuje się zwykle ze szkła akrylowego grubości 4 lub 16 mm, przezroczystego lub matowego. Stosowane są również płyty poliwęglanowe.